Projektowanie i wykonanie obudowy (skrzynki) akumulatorów baterii roweru

Na życzenie klienta wykonamy każdy rodzaj obudowy.

Na życzenie klienta wykonamy każdy rodzaj obudowy

Jednym z najbardziej pracochłonnych elementów potrzebnych do budowy roweru elektrycznego jest wykonanie obudowy akumulatora czyli pojemnika na baterie i inne części elektroniczne. Bardzo rzadko można oprzeć się na standardowej skrzynce, większość trzeba wykonywać indywidualnie, dopasowując wielkość oraz kształt skrzynki do danej ramy roweru.

W przypadku montażu skrzynki na bagażniku w rowerze miejskim sytuacja jest znacznie prostsza. Wybieramy jedną z dwóch wielkości, którą będziemy montować w zależności od ilości ogniw baterii. Budowa jest dość żmudna: trzeba zacząć od dokładnego wymierzenia ramy oraz jej kątów, następnie wykonać szablon z tektury, który będzie wzorem do przygotowania kopyta, na bazie którego wykonuje się pojemnik.

Kolejną czynnością jest jego stworzenie. Kopyto wykonane jest z kilku warstw styroduru, kształt oraz jego owalne części dopracowywane są ręcznie poprzez szlifowanie. Następnie konieczne jest zabezpieczenie odpowiednimi środkami jego powierzchni, tak aby żywica jej nie stopiła, a laminat dało się oddzielić po wyschnięciu. Mając już gotową bazę (kopyto), zaczynamy nakładanie pierwszej z 5 warstw maty na przemian z warstwami żywicy polimerowej.

Po wyschnięciu dzielimy na 2 części: pojemnik oraz jego zamknięcie. Nadmiar żywicy oraz nierówności usuwamy. Całą powierzchnię szpachlujemy kilkakrotnie na przemian ze szlifowaniem, tak aby uzyskać odpowiednią gładkość w celu jej malowania bądź oklejania. Pozostaje zamontowanie uszczelki łączącej pojemnik z pokrywą oraz zamknięcia.

Zaprojektuj swoją obudowę i akumulator rowerowy

Zaprojektujemy i wykonamy dla Ciebie każdą obudowę do akumulatorów. Dodatkowo możemy przygotować pakiet akumulatorów idealnie pasujący kształtem do Twojego roweru elektrycznego, dobrany odpowiednio także pod względem prądu i pojemności.

W przypadku zamówienia zestawu skrzynka plus pakiet udzielamy 10 % rabatu na obudowę.

Jak wykonać wzór światła ramy? Instrukcja

Prosimy o zapoznanie się z materiałem filmowym, aby prawidłowo wykonać wzór światła ramy.

Zbuduj z nami obudowę na akamulator lub skrzynkę na sterownik

Usługa zawiera:

 1. Ścięgnięcie, lub otrzymanie wzoru światła ramy
 2. Ustalenie szerokości pojemnika
 3. Przygotowanie kopyta pod laminat
 4. Zabezpieczenie powierzchni kopyta
 5. Laminowanie
 6. Szlifowanie
 7. Wyrównanie krawędzi oraz powierzchni
 8. Szpachlowanie
 9. Oklejanie folią karbonową
 10. Montaż uszczelki oraz uchwytów mocujących
 11. Oklejanie folią karbonową
 
sk6-1.png

cena już

od 450,00

IMG_4606

cena już

od 200,00

Obudowa na sterowniki

IMG_4361

cena już

od 600

Obudowa do ramy z amortyzatorem w świetle. W takim przypadku kwota ustalana jest indywidualnie.

 

Zamów sowją obudowę już dziś

  Moje konto