Projektowanie i wykonanie obudowy (skrzynki) akumulatorów baterii roweru

Na życzenie klienta wykonamy każdy rodzaj obudowy.

Na życzenie klienta wykonamy każdy rodzaj obudowy.

Jednym z najbardziej pracochłonnych elementów potrzebnych do budowy roweru elektrycznego jest wykonanie pojemnika na baterie i inne części elektroniczne. Bardzo rzadko można oprzeć się na standardowej skrzynce, większość trzeba wykonywać indywidualnie dopasowując wielkość oraz kształt do danej ramy roweru.

W przypadku montażu skrzynki w rowerze miejskim na bagażniku sytuacja jest znacznie prostsza. Wybieramy wtedy jedną z dwóch wielkości, w zależności od ilości ogniw baterii, którą będziemy montować. Budowa jest dość żmudna: trzeba zacząć od dokładnego wymierzenia ramy oraz jej kątów, następnie wykonać szablon z tektury, który będzie wzorem do przygotowania kopyta na bazie którego wykonujemy pojemnik.

Kolejną czynnością jest jego stworzenie. Kopyto wykonane jest z kilku warstw styroduru, kształt oraz jego owalne części dopracowywane są ręcznie poprzez szlifowanie. Następnie konieczne jest zabezpieczenie odpowiednimi środkami jego powierzchni, tak aby żywica jej nie stopiła, a laminat dało się oddzielić po wyschnięciu. Mając już gotową bazę (kopyto) zaczynamy nakładanie pierwszej z 5 warstw maty na przemian z warstwami żywicy polimerowej.

Po wyschnięciu dzielimy na część, która jest pojemnikiem oraz jego zamknięciem, nadmiar żywicy oraz nierówności usuwamy. Całą powierzchnię szpachlujemy kilkakrotnie na przemian ze szlifowaniem, tak aby uzyskać odpowiednią gładkość w celu jej malowania bądź oklejania. Pozostaje zamontowanie uszczelki, która łączy pojemnik z pokrywą oraz zamknięcia.

Zaprojektuj swoją obudowę i akumulator rowerowy

Zaprojektujemy i wykonamy dla Ciebie każdą obudowę do akumulatorów. Dodatkowo możemy przygotować pakiet akumulatorów idealnie pasujący kształtem, odpowiednio dobrany pod względem prądu i pojemności.

W przypadku zamówienia zestawu skrzynka plus pakiet udzielamy 10 % rabatu na obudowę. Instrukcja jak wykonać wzór światła ramy Prosimy o zapoznanie się z materiałem filmowym w jaki sposób prawidłowo wykonać wzór światła ramy

Moje konto