Konwersje rowerów MTB

Na rynku pojawiło się sporo rowerów górskich z rozwiązaniami stosowanymi w rowerach MTB. W wielu przypadkach jednak przypominają one tego typu konstrukcje jedynie pod względem wyglądu i nie mają one z nim więcej nic wspólnego. Rowery MTB mają służyć do poruszania się w bardzo trudnych warunkach górskich. Dzielą się one na:

  • Enduro,
  • Allmountain - najbardziej uniwersalne,
  • FR - zjazdowe,
  • driftowe,
  • Hardtial - sztywne ramy, bez amortyzacji tylnego wahacza.

Jak wygląda konwersja na elektryczny rower MTB? Biorąc pod uwagę wykorzystywanie roweru do jazdy w warunkach, do których został stworzony, proces elektryfikacji wymaga bardzo indywidualnego podejścia w zakresie podzespołów i komponentów. Trzeba zwrócić uwagę na to, że nie każdy tego typu rower jesteśmy w stanie zaadaptować na elektryka. Głównymi przeszkodami jest: brak miejsca na akumulator; mocowanie tylnego koła na tzw. sztywną oś, które uniemożliwia mocowanie silnika w tylnym kole; ramy karbonowe, które są zbyt kruche; sposób umiejscowienia tylnego amortyzatora w ramie itd. Trzeba być dość ostrożnym w wyborze modelu, o ile już nie posiadasz swojego MTB.

Jeżeli masz już rower i zastanawiasz się nad jego elektryfikacją, to nie trać czasu. Zrób zdjęcie, wyślij na maila, zadzwoń, a my podpowiemy, czy jest to możliwe. Jeżeli natomiast planujesz zakup roweru i elektryfikację, to przyjrzyj się naszym gotowym konstrukcjom MTB lub zadzwoń do nas z prośbą o poradę. Wytłumaczymy, jakich modeli szukać, abyś nie wydawał niepotrzebnie pieniędzy na rower, z którym później nic nie będzie dało się zrobić.

Jazda w górskim terenie jest ekstremalna zarówno dla Ciebie, jak i dla podzespołów (silnika, sterownika, akumulatora). Należy dobrać podzespoły z maksymalnie wysokimi parametrami pracy. Im mocniejszy i wolniej grzejący się silnik, tym lepiej (są granice mocy ze względu na wytrzymałość ramy). Bateria im pojemniejsza, tym lepsza, a sterownik najlepiej wektorowy. Koniec końców wszystkie te parametry i tak zostaną zweryfikowane w zależności od tego, na co pozwoli nam rama.

 

    Realizacje konwersji rowerów MTB

    Moje konto