Projektowanie i budowa akumulatorów rowerowych li-ion

Wydajność

Niezawodność

Doświadczenie

Projektowanie i budowa akumulatorów rowerowych na indywidualne zamówienie

Moglibyśmy dużo opowiadać o zaletach budowy akumulatorów rowerowych na zamówienie. Ale wystarczy powiedzieć tyle: zbudowana przez nas bateria li-ion będzie idealnie dopasowana do Twojego roweru i Twoich potrzeb. Współpraca z nami to nie tylko nowy akumulator, ale także dostosowana pod konkretny model roweru obudowa, a w niej perfekcyjnie ułożony pakiet litowo-jonowy. Projektowaniem oraz budową pakietów zajmujemy się samodzielnie od A do Z, co daje nam wiele możliwości. To gwarancja dla Ciebie, że Twoja bateria rowerowa będzie dokładnie taka, jaka powinna być.

Jak powstaje Twój akumulator rowerowy?

Na początek musimy określić Twoje potrzeby czyli innymi słowy, jak będziesz korzystać ze swojego roweru. Czy będzie to jazda po mieście czy też może planujesz poruszać się rowerem głównie po górach? Na jakich zasięgach Ci zależy? Czego w ogóle oczekujesz od swojego roweru elektrycznego? Od tego wszystkiego zależy, ile minimalnie ogniw powinno znaleźć się w Twoim nowym akumulatorze. Następny krok to oszacowanie możliwości ramy. Od kształtu i wielkości ramy będą zależeć parametry obudowy, a te z kolei wpłyną na ilość ogniw, jaka się w niej zmieści. Te dwie kluczowe informacje zaważą na mocy oraz formie Twojego pakietu rowerowego.

Teraz zaczyna się odrobina rękodzieła. Wykonujemy obudowę, która będzie idealnie dostosowana do ramy roweru. Następnie zgrzewamy pakiet zgodnie z szablonem wnętrza obudowy. Korzystamy z ogniw największych znanych marek takich jak Samsung, LG czy Panasonic. Na tym etapie Twoja bateria jest prawie gotowa. Wystarczy jeszcze tylko kilka elementów do zmontowania akumulatora w całość. Ostatni krok to zamontowanie wszystkiego w obudowie i gotowe.

Zobacz jak powstaje akumulator rowerowy li-Ion

Zbuduj swój akumulator rowerowy z nami

Od lat pasjonujemy się rowerami elektrycznymi i to nie tylko biernie. Częste wyprawy rowerowe pozwoliły nam zgromadzić doświadczenie niezbędne do utrzymania wysokich standardów naszych usług. To właśnie dzięki niemu wiemy, jak ważne są indywidualne rozwiązania. Wszystko czego nauczyliśmy się przez lata pracy, wykorzystujemy przy każdym zleceniu. Stworzymy dla Ciebie dowolnie wybrane pakiety rowerowe. Do oznaczania pakietów rowerowych stosuje się głównie określenie ich napięcia znamionowego: 12v, 24v, 36v, 48v, 60v, 72v, 120v.

Stosuje się także profesjonalne oznaczenie określające ilość ogniw połączonych szeregowo czyli "S" i równolegle czyli "P". "S" określa napięcie akumulatora, a "P" pojemność, która uzależniona jest od rodzaju zastosowanego ogniwa. Finalnie daje daje nam to przykładowe układy takie jak: Li-Ion 10s4p Li-Ion 13s5p, Li-Ion 13s6p, Li-Ion 14s7p, Li-Ion 16s10, Li-Ion 20s22p. Najczęstszą informacją podawaną klientowi przy zakupie jest tzw. ilość watogodzin pakietu (Wh) na przykład: 300Wh, 400Wh, 500Wh, 1000Wh itp. Wartość ta w prosty sposób określa zasięg roweru na jednym ładowaniu. Średnie zużycie ilości watogodzin zakładając poruszanie się z prędkością 25 km/h po prostym terenie w sprzyjających warunkach atmosferycznych bez użycia siły mięśni to 15Wh na każdy kilometr (dotyczy silników DLBC zaplatanych w tylne lub przednie koło).

Projektowanie i budowa akumulatora rowerowego z Elektro Bikes to decyzja, której nie pożałujesz.

Zbuduj z nami swój akumulator w dowolnym kształcie i pojemności

W skład usługi wchodzi

 
 • 1Dobór napięcia, pojemności, rodzaju ogniwa.

 • 2Ustalenie kształtu pakietu

 • 3Ustalenie lokalizacji BMS

 • 4Ułożenie koszyków

 • 5Ułożenie ogniw

 • 6Wyznaczenie sekcji S i P

 • 8Zgrzanie pakietu

 • 9Wyprowadzenie blaszek pod przewody BMS-a

 • 10Montaż BMS

 • 11Montaż przewodów wraz z złączami XT60 (ładowanie, zasilanie)

 • 12Montaż przewodów wraz z złączami XT60 (ładowanie, zasilanie)

 • 13Test pakietu

 • 14Tabliczka znamionowa (oznaczenie pakietu)

 

Zamów swój pakiet już dziś

  Moje konto