Systemy napędowe BAFANG

Zestawy do konwersji roweru Bafang to idealny sposób na zwiększenie możliwości oraz komfortu wynikającego ze wspomagania silnikami elektrycznymi. Doskonałą zabawę oraz ekologiczną formę transportu bez konieczności wielkiego wysiłku fizycznego. Znaczne zwiększenie dystansu w stosunku do czasu. Dzięki tego typu rozwiązaniom możesz w dość łatwy i prosty sposób zamienić swój analogowy rower w pełnowartościowego, wysokiej klasy e-bike.

Napędy Bafang

Silniki Bafang oferują w swojej ofercie szeroki zakres oraz różnorodność pod względem rozwiązań. Występują w formie Bafang mid drive (centralne) oraz Bafang hub drive zaplatane w tylne lub przednie koło). Rozwiązania Bafang mid drive charakteryzują się mocą i cichą pracą. Zestaw Bafang mid drive działa bezpośrednio przenosząc moc za pośrednictwem łańcucha z przedniej zębatki na tylne. Te zestawy silników Bafang umożliwiają doskonałą wydajność, oraz moment obrotowy. Serie te nadają się idealnie do jazdy w pagórkowato górskim terenie oraz do rowerów przewożących spore ładunki.

Bafang hub drive (zaplatane w tylną lub przednią obręcz). Są to rozwiązania prostsze pod względem budowy silnika, tańsze. Siła wspomagania przenoszona jest bezpośrednio przez oś silnika na ramę. Elementy mechaniczne takie jak łańcuch, przerzutki pozostają w większości przypadków bez zmian, nie są integralną częścią napędu wspomagającego. Doskonale sprawdzające się w terenach płasko pagórkowatych. Rozwiązania miejskie gdzie nie ma potrzeby poruszania się w trudniejszym górskim terenie o dużym kącie nachylenia terenu.

Moc i wydajność

W zależności od rozwiązania mid drive lub hub drive napędy Bafang oferują różnego rodzaju moce silników, od 250W do nawet 1000W. Wybór odpowiedniego rodzaju oraz mocy silnika jest kluczowy dla terenu, maksymalnej prędkości, jak i zoptymalizowania oczekiwań i potrzeb.

Baterie do zestawów Bafang.

Jeden z najistotniejszych jak nie najbardziej istotny element składowy roweru elektrycznego. Baterie do silników Bafang, jak i baterie do zestawu Bafang występuję w różnorodnych formach. Podzielone są ze względu na napięcie, Bafang 36V, Bafang 48V , pojemność w Ah i Wh , rodzaj, jak i jakość zastosowanego ogniwa, stałe lub wypinane. Wypinane baterie zazwyczaj montowane są na przekątnej trójkąta ramy roweru lub na bagażniku. Stałe montowane w trójkącie ramy lub w dolnej jej części. Podczas wyboru rodzaju baterii do zestawu Bafang należy głównie kierować się ich pojemnością i rodzajem zastosowanego ogniwa, ma to bezpośredni wpływ na zasięg jak i żywotność baterii.

Przebuduj z nami swój rower na elektryczny

Moje konto